+90 (532) 156 82 62

Makedonya - Kosova

Üsküp / Kalkandelen / Struga / Ohri / Prizen / Priştina

3 Gece 4 Gün
699 €
TL Fiyatı : TL
Türk Hava Yolları

Camileri, Hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki Osmanlı mirasının günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Osmanlı’ya yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü Yahya Kemal’in “Üsküp ki Yıldırım Beyazıt Han diyarıdır, Evlad-ı Fatihan’a onun yadigârıdır” diye vasfettiği Üsküp ve diğer Makedonya, Kosova şehirleri sizleri beklemekte...

TUR PROGRAMI

1.Gün Perşembe   -   İstanbul / Üsküp
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali essetur kontuarında saat 05.40’da buluşma. Türk Hava Yollarının tarifeli uçağı ile saat 08.00’de Üsküp’e uçuş, 08.30’da Üsküp’e varış. essetur rehberi tarafından Havalimanında karşılama sonrasında  Matka kanyonuna hareket Matka kanyonunda kısa bir gezinti sonrasında Üsküp turumuza başlıyoruz. Camileri, Hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’da Osmanlı mirasının günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Osmanlı’ya yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü Yahya Kemal’in Üsküp ki Yıldırım Beyazıt Han diyarıdır, Evlad-ı Fatihan’a onun yadigârıdır diye vasfettiği Üsküp şehrinin kaleden temaşası. Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve Postahane binasının görülmesi. Balkan Fatihleri, İshak Bey ve oğlu İsa Bey, Sultan Murat ve Murat Paşa Camileri ile tarihi Türk Çarşısı, Kapan Han ve Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü’nün görülmesi sonrasında Vodno dağından Üsküp’e panoramik bakış, Öğle yemeği ardından yeni Üsküp tarafına geçiyoruz. Devletin 2014 projesi adı altında yürüttüğü imar ve inşa çalışmaları doğrultusunda ortaya çıkartılan bu Üsküp’te: Barok Avrupa tarzı esas alınarak inşa edilen devasa bina ve yapılar, Büyük İskender, Justinyan, II.Filip, Çar Samuil heykellerinin yansıra, bağımsızlık mücadeleleriyle ünlenen Gose Delçev ve Dame Gruev heykelleri de göreceğimiz eserler arasında yer almaktadır. Tur bitiminde akşam yemeği konaklama.

2.Gün Cuma   -   Kalkandelen / Struga / Ohri
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Kalkandelen hareket.Şar Dağları eteğindeki Kalkandelen'de Balkanlar'da özgün mimarisi ile ün kazanan Alaca Camii ve yine önemli bir Bektaşi Tarikat Merkezi, bahçesi, müştemilatı ile çok güzel bir mistik mimari mirası Harabati Baba Tekkesi ziyaret, Sturga hareket Struga’da panoramik şehir turu  sonrasında Balkanların en derin ve en temiz sularına sahip volkanik gölü olan Ohri Gölü'nden Drim Nehri'nin doğduğu yerin görülmesi ardından akşam yemeği konaklama.

3.Gün Cumartesi   -   Ohri / St Neum / Manastır / Üsküp
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra tarihi evleri ile Safranbolu'ya benzeyen Farklı imparatorluk ve kültürlere ev sahipliği yapmış bin yıldan eski olan Ohri şehrini geziyoruz. Sur içi şehir gezisi ile başlayan Ohri macerasında eşsiz göl manzarası eşliğinde gezerken Slav Ortodoks akımının doğduğu yer olarak kabul edilen Aziz Kliment Kilisesi, Aziz Kaneo, Aya Sofya Kiliseleri, Roma dönemine ait antik tiyatro, Elveda Rumeli dizisinde Kaymakamlık Binası olarak kullanılan tarihi konak. 18 yy Türk mimarisinin izlerini taşıyan konakların bulunduğu tarihi sokak, Ohri Çarsısı, Çınar Meydanı, Halvetilik kültürünü yaşatan Pir Mehmet Muhammed Hayati Dergahı ve Camisi, ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ohri şehir turumuzu tekne ile yapacağımız göl gezintisi ile noktalıyor, alış veriş için kısa bir serbest zamandan sonra Manastır hareket kısa şehir turundan sonra Üsküp hareket akşam yemeği konaklama.

4.Gün Pazar   -   Üsküp / Prizen / Priştina / İstanbul
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Prizen’e  hareket. Fatih Sultan Mehmet’in 1455’te ayak bastığı, şehir girişine Namazgah inşa ettirdiği, ordusuyla Cuma namazına durduğu ve adına Pür Zerin dediği şehri keşfe koyuluyoruz. Bayraklı Camii, Mehmet Paşa Külliyesi ve Medrese, Gazi Mehmet Paşa Hamamı, Halveti Dergahı, Şadırvan Meydanı, Prizren Köprüsü göreceğimiz eserler arasında yer almaktadır. Öğle yemeği ardından Priştina’ya hareket. I Kosova meydan muharebesinin yapıldığı Kosova sahrasında Balkanlara Osmanlı mührünü vuran şehit padişah Sultan I Murat’ın şehit edildiği yere inşa edilen meşhedi Hüdavendigar türbesi ve günümüzde Kosova Savaşı müzesi olarak düzenlenmiş olan Selamlık binasını ziyaret ettikten sonra Piriştina merkezde bulunan Fatih Sultan Mehmet Han cami, saat kulesi, Kadiri tekkesi, Osmanlı evi, Yahya Paşa camii sonrasında Priştina havaalanına hareket Türk Hava Yolları ile 20.40’da İstanbul’a uçuş. 23.20’de İstanbul’a varış. 

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 4*  Otellerde iki kişilik odalarda konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri (4 adet)
 • Akşam yemekleri (3 adet )
 • Ohri gölünde tekne turu
 • St. Neum sandal turu
 • essetur gezi çantası
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • essetur rehberlik hizmetleri
 • Türk Hava Yolları uçak bileti (Ekonomik sınıf)

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış fonu

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.