+90 (532) 156 82 62

GAP Turu

Mardin | Göbekli Tepe | Harran |Urfa | Halfeti | Gaziantep

3 Gece 4 Gün
3750 TL
TL Fiyatı : 3750 TL
Anadolu Jet

Balıklı gölüyle , sıra geceleriyle, mırrasıyla, şıllık tatlısıyla, kebabıyla Peygamberlerler diyarı Urfayı, adını Hz. İbrahim'in babasından alan Harranı ve meşhur evlerini, farklı kültürden ve farklı dinden insanların birarada yaşadığı Mardini ve tüm bu güzellikleri Esse Tur farkıyla yaşayın.

TUR PROGRAMI

GAP Turu

1.Gün   -  Ankara | Diyarbakır | Mardin
Siz Değerli misafirlerimiz ile saat 06.00’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nda buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin sonrasında Anadolu Jet  ile saat 07:55 de Diyarbakır'a hareket ediyoruz. 09:25 de Diyarbakır'a varıyıruz ardından Mardin'e hareket. Mardin turumuza Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret ederek başlıyoruz. Manastır sonrası Kasimiye Medresesi’ne ulaşıyoruz. Sultan İsa döneminde Zinciriye Medresesi’nin ardından yapımına başlanan medresenin yapımı Timur ve Akkoyunlular arasında oluşan gergin siyaset sebebi ile yarım kalmış. Medrese Akkoyunlular tarafından 1502 yılında tamamlanmış ve Cihangir’in oğlu Kasım’ın adı verilmiştir. Öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zamanda Mardin’de taş işçiliğinin güzelliğini ve önemini gözler önüne seren üstü kemerler ile kapatılmış sokaklarda geziyor ve fotoğraf çekiyoruz. Ardından Şehidiye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında akşam yemeğimi ve konaklama yapacağımız Hilton Garden Inn Mardin Oteline yerleşiyoruz. 

2.Gün   -  Mardin | Göbekli Tepe | Harran | Urfa   
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İlk durağımız olan tarihin başlangıcına, Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık olarak kırk dakika sürecek yolculuk sonrasında gezimize başlıyoruz. Cilalı Taş Devri’nden kalma Göbeklitepe, dünyanın bilinen en eski dini yapılarından oluşuyor. Arkeologların burada elde ettikleri bulgulardan, o devre ait insanların yaşamlarıyla ilgili birçok bilgi elde edinmiştir. Özellikle hayvan kabartmaları olan T şeklindeki taşları inceliyor ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Sonrasında dünyaca ünlü konik evlerinin bulunduğu Harran’a hareket ediyoruz.  ‘’Yolların kesiştiği yer’’ anlamına gelen ve adı beş bin yıldan beri değişmeyen Harran gezimize başlıyoruz. 4,5 kilometre uzunluğunda sur duvarının ayakta kalan bölümü Halep Kapısı karşılıyor bizi ilk önce. Harran Höyüğü ’nün yanından geçip Harran Ulu Cami’nin heybetiyle büyüleniyoruz. Ardından rengarenk giysiler içinde yerel kıyafetli ve güler yüzlü insanlarıyla yaşayan müze görünümündeki Harran’ın konik kubbeli evlerini ziyaret ederek tamamlıyoruz. Gezi bitiminde Urfa’daki otelimize yerleşip kısa bir dinlenme molası veriyoruz. Akşam yemeğimizi sıra gecesi eşliğinde alacağız. Sıra gecesi Urfa'da bilinen adıyla sıra gezmek, kentle özdeşleşen halk kültüründe ses, saz ve söz üzerine sohbet yapılan özel eğlencedir.  

3.Gün   -  Urfa | Halfeti | Gaziantep   
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Göbeklitepe ve civardan çıkartılan eserlerin sergilendiği Şanlıurfa Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. 1969 yılında açılan bu müze, Göbeklitepe’nin ortaya çıkmasından sonra daha da önem kazanmıştır. Ardından Urfa’nın en önemli noktalarından biri olan Balıklı Gölü, Zeliha Gölü ve Hz. İbrahim Camisi’ni ziyaret ediyoruz. Gezi bitiminde öğle yemeği molası veriyoruz. Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında özel teknemiz ile sular altında kalan Halfeti’yi geziyoruz. Gezimizin ardından, Gaziantep’e doğru hareket edip sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Dinlenmek üzere ayrılan sürenin ardından, akşam yemeğimizi yöresel lezzetler ile yerel bir restoranda alıyoruz.

4.Gün   -  Gaziantep | Ankara   
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlk durağımız Fırat Nehri kenarında kurulmuş ve 20 bin dönümlük arazi üzerine kurulmuş Zeugma/Belkıs Antik Kenti’nden çıkartılan eserlerin sergilendiği Zeugma Müzesi olacaktır. Dünyaca ünlü bu müzede en çok göze çarpan eser ise Çingene Kız Mozaiği’dir. Gezimiz sonrası biraz yürüyüş yapma vakti… Kale Mahallesi’nde tarihi yapıları görüyor ve bölgenin yaşam tarzını hissediyoruz. Bakırcılar, Yemeniciler ve Baharatçılar çarşılarını gezdikten sonra kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında belirlenen yerde buluşuyor ve havalimanına transferimiz yapılıyor. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrasında Anadolu Jet  ile saat 21.40 da Ankara’ya hareket ediyoruz. 23.40 da Ankara'ya varış. Bir başka essetur Gezisinden göüşmek ümidiyle...

Hayat bir yolculuktur, yeni seyahatlerde görüşmek üzere…

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 4* ve 5* Otellerde iki kişilik odalar oda kahvaltı konaklama (Hilton vb)
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Akşam yemeği (3 adet)
 • Halfeti'de gruba özel tekne turu
 • Grubumuza özel Sıra Gecesi
 • Müze giriş ücretleri 
  - Mardin Dayrulzafaran Manastırı 
  - Harran'a giriş ücreti
 • Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
 • Erol ÇALI rehberlik hizmetleri
 • Hijyen Kiti
 • Anadolu Jet Uçak Bileti (Gidiş - Dönüş)

Fiyata dâhil olmayan hizmetler; 

 • Şahsi harcamalar
 • Öğle Yemekleri
 • Otel ekstraları
 • Müze Kart (70 TL)

 

Turmuza İstanbul'dan katılım sağlanabilmektedir.

Önemli Bilgilendirme:

essetur  olarak Covid-19 karşısında Bakanlık tarafından açıklanan yeni sosyal mesafe kuralları doğrultusunda gezilerimizin hazırlığını tamamladık. essetur ailesi olarak tüm misafirlerimiz ile birlikte tekrar yollarda olmanın heyecanını yaşıyoruz.

 

1. Gezilerimizde tüm misafirlerimize ve seyahat danışmanlarımıza tek kullanımlık hijyen maske verilecektir.
2. Tüm gezilerimizde olduğu gibi seyahat esnasında tüm misafirlerimize dinleme cihazı veremeye devam edeceğiz. Dinleme cihazlarının kullanımı için gerekli olan kulaklıkları hijyen kuralları gereği misafirlerimiz tarafından temin edilmesini rica ediyoruz.
3. Gezilerimizde yer alan kapalı alan ve müze ören ziyaretlerini sosyal mesafe kuralları doğrultusunda gerçekleştireceğiz.
4. Gezilerimizde kara ulaşımımızı sağlayacak araçların gerekli hijyen kuralları dikkate alınarak kullanım tedbirini almış bulunmaktayız.
5. Gezilerimiz esnasında ateş ölçüm cihazımız hazır bulundurulacaktır. 
6. Tüm otel girişleri ve ulaşım araçlarımızda misafirlerimizin şahsi bavullarını hijyen koşulları nedeniyle kendilerinin taşıması önem arz etmektedir.
7. Gezilerimizde her sabah rehberimiz ve misafirlerimizin gezi öncesinde ateşi kontrol edilecektir
8. Ulaşım araçlarında görevlilerin ve şoförlerin sağlık kontrol belgeleri aracı kurumdan talep edilecektir
9. Gezilerimizde kullanılacak karayolu araçlarında oturma düzeni sosyal mesafe doğrultusunda planlanacaktır ve gezi boyunca her misafirin aynı koltuğu kullanması önemlidir.
10. Karayolu ulaşım araçlarındaki tuvaletler sağlık ve hijyen doğrultusunda kullanılmayacaktır
11. Seyahat süresince misafirlerimizin yiyecek ve içeceklerini şahsi olarak satın almaları doğrultusunda bilgi verilecek olup araç içinde hijyen kuralları gereği yiyecek ve içecek servisi yapılmayacaktır
12. Gezilerimizde kullandığımız restoranlar dan Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığınca açıklanmış hijyen ve sağlık prosedürleri ve ilgili belgeler sağlanacaktır.
13. Gidilen bölgedeki mevsim koşullarına göre restoranlarda açık alan oturumu talep edilecektir
14. Gezilerimizde konaklayacağımız otellerden Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığınca verilen "Güvenli Turizm Sertifikası" haiz olan otellerde konaklama gerçekleşecektir.

 

TC. Sağlık Bakanlığı'nın Covid-19 Hakkında Güncel detaylara ulaşabileceğiniz web sayfası https://hsgm.saglik.gov.tr/tr/covid19

Rezervasyon Formu

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.