+90 (532) 156 82 62

Bosna Turu

Saraybosna | Mostar | Blagay | Poçiteli | Tünel | Vrelo Bosna

3 Gece 4 Gün
550 €
TL Fiyatı : 0,00 TL
Türk Havayolları

Bosna Hersek; sevinç, hüzün ve umudun bir arada yaşandığı nadir ülkelerden birisidir. Osmanlı'dan yadigar birbirinden güzel eserler insana geçmişin ihtişamlı günlerini hatırlatmaktadır. Bosna Turu Devlet-i Aliye'nin emaneti olan, Avrupa'nın ortasında Osmanlı havasını solumak için seçilmiş en iyi tur destinasyonudur.

TUR PROGRAMI

Bosna Turu

1.Gün   -   İstanbul | Saraybosna
İstanbul Havalimanın Dış Hatlar Gidiş Terminali essetur kontuarında saat 10.00’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat 12.30’da Saraybosna’ya uçuş, 13.25’de Saraybosna’ya varış. (saat farkı) essetur rehberi tarafından Havalimanında karşılama. Panoromik şehir turu ardından Baş çarşıya hareket, Saraybosna gezimize Kovaçi şehitliğinde Aliya Izetbegoviç’in anıt mezarını ziyaret ile başlıyoruz, Avrupa’nın en müstesna ve şehrin kalbinin attığı Baş çarşı’da gezinti. Osmanlı döneminden beri eğitimine ara vermeden devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu Gazi Hüsrev Bey’in Cami ve türbesi,  öğle yemeği olarak Boşnak kebabı ikramı sonrasında Vali Konağı, İnat Evi, Fatih Camii, I. Cihan Harbi'ni başlatan Latin Köprüsü'nün görülmesi ardından akşam yemeği konaklama.

2.Gün   -   Mostar | Blagay | Poçiteli
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Mostar'a hareket ediyoruz. ilk durağımız Unesco koruması altında olan eski Osmanlı köyü Poçitel, Poçitel'de Şişman İbrahim Paşa Camii'nin görülmesi ve Tarihi kaleyi ziyaret ettikten sonra Blagay'a hareket ediyoruz. Blagay'da Buna Nehri'nin kaynağının görülmesi ve "taşın kalbindeki" Halveti Tekkesi'nin ziyaret ettikten sonra Öğle yemeğimizi nehrin kıyısında alabalık ziyafeti şeklinde alıyoruz. Ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Mostar'da Tarihi camileri ve dünyanın en ünlü köprülerinden biri olan Mostar Köprüsünü görüyoruz. Mostar Köprüsü; Neretva Nehri üzerinde Mimar Sinan'ın öğrencisi Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiş olup, yapımında 456 kalıp taş kullanılmıştır. Köprü, şehre de adını vermiştir. Mostar Köprüsü, yüzyıllar boyunca Bosna'da hoşgörü ve kültürel çeşitliliğin sembolü olmuştur. Mostar gezimizi tamamladıktan sonra Saraybosna'ya hareket ediyoruz, dönüş yolu üzerinde akşam yemeği olarak meşhur kuzu çevirmesini aldıktan sonra konaklama yapacağımız otel'e hareket ediyoruz.

3.Gün Pazar   -   Travnik
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra vezirler şehri olarak da bilinen Travnik şehrine hareket ediyoruz. Tarihi dokusu korunmuş Travnik sokaklarında gezinti yaptıktan sonra Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarasını temaşa ediyoruz. 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi ve Fatih Sultan Mehmet’in su içtiğine inanılan (Göksu) Plava Vodayı ziyaret ettikden sonra Lütfina'da Boşnak kahvesi ve meşhur Boşnak baklavasını tadına bakıyoruz sonrasında Saraybosna yolu üzerindeki Savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyünü ziyaret edip yol üzerinde öğle yemeğimizi Tavuk çevirme olarak aldıktan sonra Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Baş çarşıda alış veriş için serbest zaman ardından akşam yemeği konaklama.

4.Gün Pazartesi   -   Tünel | Vrelo Bosna | Saraybosna | İstanbul 
Otel’de alınan sabah kahvaltısından sonra Saraybosna'da  İki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve Savaş zamanında şehre giriş çıkışların yapıldığı tünel ve müzeyi ziyaret ediyoruz. Saraybosna’nın su kaynağı İgman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna’da kısa bir gezinti yaptıktan sonra Başçarşıya hareket öğle yemeği (Boşnak Böreği) serbest zaman sonrasında Saraybosna Havalimanı’na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli uçağı ile saat 14.15’de İstanbul’a uçuş ve 17.05’de İstanbul’a varış.

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 4* Otelde iki kişilik odalarda konaklama (Hollywood)
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Akşam yemekleri
  -  Boşnak Yerel Yemekler
  -  Kuzu Çevirme
 • Giriş ücretleri
  -  Alperenler Tekkesi
  -  Saraybosna Savaş Tüneli
  -  Vrelo Bosna Parkı
 • Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler
 • essetur rehberlik hizmeti
 • Türk Havayolları Uçak Bileti

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış fonu

 Bosna Turu

Esse Tur ayrıcalığıyla rüya gibi bir Bosna Turu sizi bekliyor. Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın tarihi dokusunu keşfederek başladığımız Bosna Turu daha sonra Tarihi Mostar Şehri’ni ziyaretimizle, Blagay ve ardından Poçiteli’yi ziyaretimizle son buluyor. Osmanlı’nın bize miras bıraktığı mirası daha yakından görmek, rüya gibi bir kültür turu gerçekleştirmek isterseniz Esse Tur’un size sunduğu Bosna Hersek Turu seçeneğinden faydalanın.

Uzman Bosna Hersek gezi rehberimiz eşliğinde Saraybosna’da başlayan turumuz Osmanlı’nın izlerini taşıyan Gazi Hüsrev Bey Camii Ve Türbesini ziyaret etmemizle devam ediyor. Boşnak Mutfağı’nın gözdesi olan Boşnak Kebabı ikramından sonra tarih ve doğal güzelliklerle sizleri büyüleyen Bosna Turu Programı; Vali Konağı, İnat Evi, Fatih Camii ve Birinci Dünya Savaşı’nı başlatan suikastin canlı tanığı Tarihi Latin Köprüsü ve ardından akşam yemeği ve konaklama.

Neden Bosna Turu

Esse Tur’un size sunduğu Bosna Hersek Turu size 4 gün - 3 gece benzersiz ve keşif dolu bir yolculuk sunuyor. Yaşayacağınız bu keyif ve macera "Bosna Hersek Turunun Nedenleri" içeriğimizde de bahsettiğimiz gibi son derece büyüleyicidir. Hem Bosna Hersek’in doğal güzellikleri, mimarisi ve tarihiyle öne çıkan taraflarını yakından incelemek hem de Boşnak Kültürü’nü daha yakından tanımak isterseniz Esse Tur’un size sunduğu Saraybosna Turu sizi bekliyor. Sizin için hazırladığımız tur programının ayrıntılı açıklamasından Bosna Hersek Turu boyunca nereleri ziyaret edeceğinizi, BosnaTuru programının ne kadar süreceğini rahatlıkla öğrenebilir, isterseniz sitemizin blog kısmından çok daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Turumuz sadece Bosna Hersek’in Osmanlı ile kesişen tarihine dair tarihi yapı ve mekanları değil aynı zamanda yakın zamanda Bosna’nın Tarihinde yer etmiş önemli yerleri de kapsamaktadır. Sizlere sunduğumuz bu benzersiz kültürel Bosna Hersek turu sayesinde sadece Bosna Hersek’i ve Saraybosna’yı daha yakından tanımakla kalmayacak aynı zamanda Bosna’nın yöresel lezzetlerini de tatma imkânı bulacaksınız. Sizler için sunduğumuz Bosna Turu’nun içeriği her yıl güncellenmekte ve yenilenmektedir. Bu yüzden Esse Tur’un tur programları arasında “Bosna Turu 2018” gibi farklı kategorilere rastlayabilirsiniz.

Boşnak Kahvesi, Blagay Şelalesi, Başçarşı, Mostar Köprüsü ve çok daha fazlası sizler için hazırladığımız Bosna Hersek Turu Paketinde sizleri bekliyor. Keşif ve heyecan dolu bu harika tur programı Esse Tur’da sizi bekliyor. Hayatınızı renklendirmek için Esse Tur’un diğer tur seçeneklerini inceleyin; Dubai Turu, Miraç Kandili Kudüs Turu, İspanya ya da  İtalya… Seçim sizin. Esse Tur ile benzersiz, keşif ve macera dolu kültür turları için şimdiden yerinizi ayırtın.

Rezervasyon Formu

Sayfayı Paylaş

Göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini yazınız.